A Veszprémi Főegyházmegye Boldog Gizella ünnepén évről, évre Szent Imre díjjal bátorítja és jutalmazza az egyházmegye oktatási intézményeiben tanuló azon fiatalokat, akik tanúságtevő hitéletükkel, katolikus közösségeikbe való szolgálatukkal és lelkiismeretes tanulmányaikkal valóban példaértékű kövei katolikus egyházunk és magyar nemzetünk jövőjének.

 Az idei évben 10 Szent Imre díj  és 15 Szent Imre oklevelet Dr. Udvardy György érsek adott át a díjban részesülőknek.

Szent Imre díjban részesültek:

Ajkai Szent István Király Római Katolikus Általános Iskola: Menyhárt Máté

Szent István Római Katolikus Általános Iskola Pápa: Kunszt Luca

Nagyboldogasszony Római Katolikus Általános Iskola Tapolca: Lázár Kristóf

Np. Szent János Római Katolikus Általános Iskola Várpalota: Keresztény Kincső

Szilágyi Erzsébet Keresztény Általános és Alapfokú Művészeti Iskola Veszprém: Kovács Ilona Flóra

Padányi Bíró Márton Római Katolikus Gimnázium, Technikum és Általános Iskola Veszprém

Gacza Karolina, Hordós Bence, Varga Tamás, Csertán Péter

Padányi-Tótvázsony tagiskola:   Farkas Anita

Szent Imre oklevélben részesültek:

Csóka Dorka, Gáspár Dénes, Szlotta Blanka, Farkas Enikő, Hörcsik Lili Emese, Kopeczky Bence

Ősz Regina, Pölczmann Bence, Sinkó Szabolcs, Lamoli Kinga Mária, Papp Emma, Györkös Botond Tamás, Udvarhelyi Dóra Borbála, Fodor Anna, Varga Milán

Mindenkinek szívből gratulálunk az elismeréshez!

***

Veszprém város által alapított Gizella-díjakat is átadták a városi ünnepségen szombaton este.  Az értékek megőrzésében és a jövő építésében kiemelkedő tevékenységet végzőket ismerik el ezzel a díjjal. Az idén a Szilágyi Táncegyüttes, dr. Szalay Tímea, a Csalán Környezet- és Természetvédő Egyesület vezetője és Kugler Gyula, a Bakonykarszt Zrt. vezérigazgatója kapta Porga Gyula Veszprém város polgármesterétől az elismerést.

A Szilágyi Táncegyüttes története 1972-ben 12 lánnyal kezdődött szakkörként, Kiss Jánosné, Joli néni vezetésével. Ez volt a városban az első gyermek néptánc csoport. 1986-1987 között Molnárné Tóth Erzsébet vezette a csoportot, akinek az 1-2. osztályos csoportja 2008-ban az ország legjobb együttesei között szerepelhetett a Gyermektánc Antológián, Budapesten. A Szilágyi Táncegyüttest 1987 óta vezeti Nagy Marianna, aki maga is Joli néni tanítványa volt, s akiben már korán meglátta az eljövendő néptánc pedagógust. Marianna kezdetektől fogva szorgalmazta a művészeti oktatás beindítását, hogy ne csak szakköri keretekben működhessen a néptánc. Erre 2005. szeptemberétől kerülhetett sor. A Táncegyüttes töretlen sikerét bizonyítja, hogy városi és megyei szinten rendezett versenyeken mindig rangos eredménnyel végez. Rendszeres szereplője a városi és megyei rendezvényeknek, kulturális programoknak és fesztiváloknak. A Táncegyüttesből kikerülő táncosok adták és adják a veszprémi felnőtt táncegyüttesek utánpótlását. Ebben a tanévben közel 250 gyermeket tanítanak táncra. Ez a nagy létszám olyan lelkes és nagyszerű oktatóknak is köszönhető, mint például Vastag Richárd, Vetzl-Szerencsi Noémi és Hajdu Viktória. Az Együttes minden évben több alkalommal is önálló műsorral mutatkozik be közönségének. Idén a fennállásuk 50. évfordulóját fogják ünnepelni gálaműsorokkal, vendégekkel és régi táncosaikkal.

Szeretettel gratulálunk a díjhoz, munkásságukhoz további sok sikert kívánunk!

 

 

Comments are closed.



Ugrás az oldal tetejére »