A november 24-én megrendezett ünnepség kezdetén Horváthné Tilhof Gyöngyi igazgatóhelyettes Kiss Jenő soraival köszöntötte a meghívott vendégeket, kollégáit és az iskola tanulóit: „Nézz vissza most egy percre, néz vissza az útra, nézd meg mit tett, mit alkotott a munka! Nézz vissza, aztán ismét csak előre, aztán indulj tovább az alkotó jövőbe!”  
 
A jubileumát ünneplő tósokberéndi Szent István Király Római Katolikus Általános Iskola pedagógusait és diákjait megtisztelte jelenlétével a Veszprémi Főegyházmegye főpásztora Dr. Udvardy György érsek, aki az iskola közösségével együtt emlékezett meg arról, hogy az egykori épületben hetvenöt ével ezelőtt indult el a tanítás, illetve arra, hogy a jelenlegi intézményt tíz éve alapította a Veszprémi Érsekség. Az ünnepségen részt vett érsek atya mellett, Dékány Árpád Sixtus atya a Veszprémi Főegyházmegye Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatósága vezetője, Tornavölgyi Krisztián érseki irodaigazgató és Kovács Krisztina az egyházmegye oktatási referense.
 
Rieder András igazgató úr köszöntőjében kiemelte, hogy hálaadásra jöttünk össze, köszönetet mondani a Istennek az elmúlt tíz esztendőért, melyben folyamatosan érezhették kegyelmét, segítségét. Az ünnepségre az iskola diákjai színvonalas műsorral készültek. Elsőként az iskola kórusa Balázs Árpád művét adta elő Szincsák-Lukáts Fruzsina vezetésével. Majd a 8.a és a 6.a osztály diákjainak előadásában az egykori és a mai iskolák életébe nyerhettek bepillantást a jelenlévők. Végül a tíz éve alapított iskola névadójáról, Szent István királyról csendült fel egy ének Németh Noémi vezényletével.
 
Ezt követően Dr. Udvardy György érsek úr osztotta meg ünnepi gondolatait. Méltatta a hetvenöt évvel ezelőtt elkezdett munkát, kiemelve a generációk együvé tartozását, azt a folyamatot, amelynek eredményeként létrejöhetett ez az immáron tíz éves iskola is. Az az ismeret, az a tudás, amelyet az ember felfedez Istenről, a világról, önmagáról egy közös kincs, – mondta a főpásztor. Háláját fejezte ki a közösségnek, mindazoknak, akik a nem mindig kedvező körülmények között is megmutatták tenni akarásukat, és létrehozták ezt a szép intézményt, mert a bátorság, az erőfeszítés mindig meghozza gyümölcsét. A diákoknak azt kívánta, hogy mindazt a tudást, örömöt, amit az iskola falai között kapnak, őrizzék meg és adják tovább. Beszédének végén a megnyíló tablókiállításra irányította a figyelmet, melyek életeket, sorsokat mutatnak be, mi lett abból a tanárból, abból az osztálytársból, az első szerelemből, vajon ki hogyan él. Kívánságként megfogalmazta, hogy az iskola sokáig és jól tudjon működni, sok bátor diák nevelődjön benne, akik tenni akarnak majd a jövőért.
 
A felsős  osztályok az ünnepséget megelőző napokban „Tíz év – Tíz próba” címmel egy versenyen is vettek részt. Tíz napon át minden reggel egy-egy feladat várta őket. Hol rejtvényt fejtettek, hol verset tanultak vagy írtak, hol váltóversenyen vettek részt, hol tanárok után kutattak, hol a régi tablókon bogarásztak. A versengésük eredményhirdetését az ünnepség keretében tartották. Az okleveleket és az emléklapokat Dékány Árpád Sixtus atya adta át.
 
Dr. Udvardy György érsek az iskola tetőterében kialakított Szent István kápolnában mutatott be hálaadó szentmisét, melynek végén megáldotta a jubileumát ünneplő csodát, az iskolát, a bent tanulókkal és szolgálatot teljesítőkkel együtt.

 
 

Comments are closed.



Ugrás az oldal tetejére »