Első alkalommal hívtuk meg a Veszprémi Főegyházmegye oktatási intézményeinek teremtésvédelmi felelőseit az Érseki Hivatalba, hogy közösen gondolkodjunk és értekezzünk a jövőbeni együttműködési lehetőségekről és teremtésvédelmi programunkról.
A találkozón résztvevők beszámoltak az iskolák, óvodák, a kollégium, illetve a főiskola teremtésvédelmi tevékenységeiről, így mindannyian gazdagodhattunk egymás jó példája, bevált gyakorlatai és ötletei által.
Ferenc pápa Laudato si’ kezdetű enciklikájában ökológiai megtérésre buzdít minden embert. Ennek iskolai, óvodai és kollégiumi szinten történő megélésére törekszünk annak tudatában, hogy az egyén felelőssége a teremtésvédelemben bár kevésnek tűnik, mégis óriási, így a teremtésvédelem oktatásban való megjelenítésének kulcsfontossága van.
Pedagógusaink igyekeznek a diákok, gyermekek figyelmét ráirányítani a teremtett világ szépségére, ugyanakkor kiszolgáltatottságára, felébresztve bennük a felelősségérzetet, hisz Urunk ránk bízta a Földet, hogy műveljük és őrizzük azt.
Több intézményünk létesített gyógynövény-, fűszer-, vagy bibliai kertet, komposztálót, szinte mindnyájan élnek a szelektív hulladékgyűjtés lehetőségével és színes programokat kínálnak a gyermekek környezettudatos életre nevelésének céljából.
Több intézmény viselheti az Öko-, Madárbarát-, illetve Energiatudatos Iskola címet, valamint többen pályáztak eredményesen a Természetvédő Iskola címre, vagy nyertek meg egyéb értékes teremtésvédelmi pályázatokat.
Fontos küldetésünknek érezzük, hogy gyermekeken keresztül a szülőket is meg tudjuk szólítani egy felelősségteljesebb, Isten teremtéseit védelmező hozzáállásra, hisz a családok felelőssége elsődleges a jövő nemzedékének környezettudatos életre nevelésében.