- április 27-én avatta boldoggá XII. Piusz pápa Goretti Máriát, aki tisztaságának védelme miatt szenvedett vértanúhalált. A következő évben A Szív újság Szent Ágnes ünnepéhez kapcsolódóan (január 21.) röviden ismerteti Goretti Boldog Mária életet és vértanúságát, valamint Magdi életéből villant fel képeket a tisztasággal kapcsolatban. A cikk címe „Akiknél a tisztaság több, mint az élet”. A címmondat alanya többes számban van, azonban Magdi vértanúságáról nem esik szó. Nem tűrte a kiépülő kommunista diktatúra, valamint a Magyarországon tartózkodó Vörös Hadsereg, hogy egy szovjet katona által, tisztasága védelme miatt meggyilkolt lányról bármiféle szó essen. Magdi vértanúsága ugyan nincs ismertetve, azonban a sorok között olvasni tudók, ismerve az akkori állapotokat tudták, hogy Magdi a tisztaságáért életét adta.
Isten Tiszteletreméltó Szolgája Mindszenty József veszprémi püspökként kezdte el Magdi kanonizációs eljárását 1945-ben. Mindszenty atya, mint zalaegereszegi plébános lett veszprémi főpásztor. Ottani utóda Galambos Miklós lett. Galambos atya Goretti Mária kultuszát 1947 után a zalaegerszegi plébánián, a szombathelyi egyházmegyében terjesztette. Goretti Máriát 1950. június 24-én XII. Piusz pápa szentté avatta, így az egész egyetemes egyház számára a tisztelete engedélyezetté vált. Galambos Miklós szentképeket, irományokat készített a további kultusz terjesztéséért. 1952-ben Galambos atyát az Államvédelmi Hatóság letartóztatta, és két év hat hónap börtönre ítélte. A vád izgatás, sajtó bűntett (Goretti Szent Mária szentképeinek „illegális” terjesztése), és devizagazdálkodást sértő bűntett volt. A börtönéveket Veszprémben töltötte Galambos Miklós, és a veszprémi egyetem építésére volt kivezényelve. Így a környező plébánosoktól, köztük az Árpád-házi Szent Margit-templom plébánosától Szemes Józseftől, káplánjától Markója László atyáktól kért szentostyát az áldozáshoz a rabok és saját maga számára. A közvetítő egy egyszerű kőműves, munkásember volt. Galambos atya szabadulását követően meglátogatta Szemes és Markója atyát, köszönetet mondva segítségükért, és mint Goretti Szent Mária tisztelőjeként a kultuszának terjesztése érdekében. Meglepődve hallotta Markója atyától, hogy Veszprémben „Nekünk is van egy kis Goretti Máriánk”. Ekkor ismerkedett meg Bódi Magdi életével, és Markója atya egy negyven oldalas életrajzott adott át neki, melyet Oross István írt, Magdi plébánosa és a kanonizációs eljárás posztulátora. Galambos atya ezek után már Goretti Szent Mária és Magdi kultuszát közösen terjesztette, és egy kéziratot is összeállított, melynek első része Goretti Mária, második része Magdi életét ismerteti. Utóbbi 2006-ban megjelent.
Nemcsak Magyarországon fonódik össze Goretti Mária és Magdi kultusza. Németországban a Freundeskreis Maria Goretti társulat adta ki Temesi József atya „Tanúságtétel liliommal, vérrel” című Magdi életrajzát német nyelven. Olaszországban, Szent Goretti Mária tisztelői Magdit mint Goretti Mária tanúságtevőjét tartják nyilván.
A portért Goretti Szent Máriáról Takács István festette.